Akademicki Klub Górski w Łodzi


I Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Boulderingu 1.12.2001 r.

"Okiem zawodnika"


"Mocna sobota" była pierwszymi poważnymi łódzkimi zawodami boulderowymi. Przyjechało na nie wielu silnych zawodników z całej Polski. Wśród nich znalazł się m.in. aktualny wicemistrz Polski w boulderingu - Dawid Skoczylas. W sumie osób startujących było aż 40. Osobiście fakt ten uważam za pozytywny. Zawody mianowicie nabierają bardziej towarzyskiego charakteru, kiedy osób w nich startujących jest na tyle dużo, że stanowią oni publikę samą dla siebie. Tak właśnie było podczas "Mocnej soboty". Zarówno ci, którzy już wystartowali, jak jeszcze startujący, zawodnicy dopingowali się nawzajem tworząc atmosferę bardziej zabawy, niżeli zawodów. Kolejną rzeczą, która w sobotniej imprezie bardzo mi się podobała, była luźna formuła eliminacji. Dzięki niej wyeliminowana została bardzo stresująca dla zawodników strefa izolacji, zmniejszona została deprymująca presja czasu. Zawodnicy mogli oglądać się nawzajem, dopingować, motywować, co sprawiło że większość osób w samym starcie znalazła dużą przyjemność. Jednocześnie taka formuła eliminacji sprawiła, że zawody były bardzo dynamiczne. Co chwila słychać było radość topujących, lub doping innych.

W finałach co prawda luźna atmosfera zmalała poprzez wprowadzenie normalnej strefy izolacji i określonego czasu na zrobienie przystawki. Nie zmieniło to jednak faktu, że bawiłem się bardzo dobrze. Szybka i energiczna muzyka oraz odpowiednie oświe tlenie sali z powodzeniem rekompensowały braki w formule finałów. Były to pierwsze zawody na których muzyka i panująca w sali atmosfera motywowały mnie do tego aby uzyskać lepszy wynik.

Osobiście za jedyny minus zawodów uznałbym nie do końca udane przystawki. Jednak opinie innych zawodników zdają się przeczyć mojemu odczuciu. Niemniej na zawodach bawiłem się bodajże najlepiej spośród wszystkich innych, w których miałem okazję uczestniczyć. Myślę, że była to przede wszystkim zasługa dobrej muzyki, zabawowej atmosfery i chyba najbardziej - towarzyskiego charakteru imprezy. Uważam, że za zorganizowanie tych zawodów organizatorom należą się słowa uznania.

Adam Pustelnik


Pozostałe relacje z tych zawodów

Akademicki Klub Górski w Łodzi - Strona Domowa

Do strony głównej (Main page)


Uwagi dotyczące Strony AKG Łódź prosimy kierować do:
Tomek Papszun.

Data ostatniej modyfikacji: 2001.12.14.