Akademicki Klub Górski w Łodzi


Kurs wspinaczkowy


Tegoroczny kurs rozpoczął się 26 listopada 2003; kolejne spotkania w każdą środę o godz. 19:00 w lokalu AKG przy ulicy Piotrkowskiej 132.

W ramach kursu zapewniamy ponad tuzin wykładów, prelekcji i diaporam, zajęcia praktyczne na własnej ściance wspinaczkowej oraz dziewięć dni wspinania w skałkach Jury Częstochowskiej na naszym sprzęcie asekuracyjnym.
Musicie posiadać buty i dobre chęci, wiek bez znaczenia :-)
Zapraszamy.


Każdy klub aby zachować ciągłość istnienia, musi zapewnić sobie dopływ "świeżej krwi". W AKG szkolenie zawsze było traktowane jako jeden z podstawowych nurtów działalności. Kursy skałkowe, tatrzańskie, zimowe czy wreszcie kursy instruktorskie są obdarzone ciągłą uwagą i opieką Klubu.

Tradycyjnie jesienią rozpoczyna się kurs podstawowy, zwany potocznie skałkowym. Zaczynamy od cotygodniowych spotkań, w ramach których odbywają się wykłady, pokazy przeźroczy i filmów oraz zajęcia na naszej ściance wspinaczkowej. Ten blok zajęć zamyka egzamin teoretyczny dopuszczający do wyjazdu na kurs praktyczny w skałki Jury Północnej.

Wyjazd w skałki trwa nieco ponad tydzień ale możliwe jest także szkolenie weekendowe - szczególnie dogodne dla pracujących (cztery pobyty sobotnio-niedzielne). Klub zapewnia podstawowy sprzęt wspinaczkowy - jak liny, kaski, karabinki itp.
Ponieważ działalność szkoleniowa AKG nie jest nastawiona na zysk, kurs zrobiony w Klubie jest zawsze tańszy niż kurs w jakiejkolwiek dobrej szkole wspinaczkowej. Ważniejsze wydaje mi się jednak poznanie środowiska czyli przyszłych partnerów wspinaczkowych.
Żaden wiek, nawet najbardziej dojrzały, nie jest przeszkodą do zdobycia nowych doświadczeń i przeżycia ciekawej i bezpiecznej przygody.

Z NAMI MOŻESZ PRZEŻYĆ PRZYGODĘ
JAKIEJ SAM MOŻESZ NIE PRZEŻYĆ !

Andrzej Makarczuk


Akademicki Klub Górski w Łodzi - Strona Domowa

Do strony głównej (Main page)


Uwagi dotyczące Strony AKG Łódź prosimy kierować do:
Tomek Papszun.

Data ostatniej modyfikacji (Last modified): 2003.11.13.