Nasze Koło Pszczelarskie jest zrzeszone w Polskim Związku Pszczelarskim (PZP) za pośrednictwem Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Łodzi (WZP) więc wstępując do Koła wstępuje się do obu tych organizacji.
Funkcjonowanie Koła regulują: statut PZP
i statut WZP w Łodzi.
Członkowie związku zobowiązani są do dbania o dobre imię organizacji i godność pszczelarza (przestrzegania zasad etyki pszczelarskiej).
Więcej informacji na temat Koła (jego historii, władz, siedziby) można znależć na stronie „o nas”.
Zapraszamy do przyjścia na spotkanie by zobaczyć jak funkcjonujemy w Kole.
Starając się o przyjęcie do naszego Koła należy przygotować następujące informacje
o pszczelarzu:
Dokument (deklarację w formie papierowej) należy dostarczyć zarządowi
Koła, najlepiej bezpośrednio sekretarzowi.
Pozostałe dane i informacje można także przesłać na konto mailowe Koła.
Składki i wpisowe wpłaca się skarbnikowi lub przelewem na konto bankowe Koła.
Członkiem Koła zostaje się po przekazaniu kompletu danych, deklaracji, opłaceniu wpisowego i składek oraz pozytywnej decyzji zarządu Koła.
W przypadku zmiany lub uzupełniania jakichkolwiek zgłoszonych wcześniej danych (adresu zamieszkania, e-mail, numeru tel., numeru konta bankowego, adresów i liczebności pasiek, uzyskania numeru RHD/SB/EP itp.) trzeba jak najszybciej powiadomić sekretarza o zaistniałych zmianach. Jest to szczególnie istotne w lutym i wrześniu bo od przekazanych informacji zależą m.in. możliwości udziału w projektach wsparcia pszczelarstwa lub ubezpieczenia OC pasiek.
Brak numerów WNI i EP wyklucza pszczelarza z udziału we wszelkich projektach ARiMR.
Brak numeru SB/RHD wyklucza z udziału w większości z nich.
W przypadku rezygnacji należy pisemnie powiadomić zarząd Koła (np. osobiście na zebraniu, mailem na adres Koła) wskazując konkretną datę odejścia z Koła. Jeśli to możliwe należy informować zarząd o swojej decyzji przed ważnymi terminami (najlepiej jesienią przed spisem stanu pasiek na dzień 30 września ewentualnie wiosną przed zamknięciem list ubezpieczenia OC).